BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ /POZNAN /25-26 LUTY 2017 W DOMU DŹWIĘKU.

poznan_2017_xenia_uranova_frame_drumsBĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ /POZNAN /25-26 LUTY 2017 W DOMU DŹWIĘKU. 

Tym razem robimy całych 2 dni warsztatów, dla początkujących i dla kontynuujących,  którzy już byli na pierwszym dniu.
DOŚWIADCZ TEGO STANU:
Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką.Wyzwól pozytywną energię I radość kreacji.

Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej. Dokonamy grania palcami niesłychanie różnorodnych rytmów zanurzonych w tradycjach całego świata.

WIDEO PREZENTACJA :
https://www.youtube.com/watch?v=gLchDzmvMtA
https://www.youtube.com/watch?v=qkgbYnX2mH8

>>>>>> BĘBNY OBRĘCZOWE

Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Po przez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

>>>>>> PROGRAM
Sprawdź cały opis na stronie
http://xeniauranova.com/pl/archiwa/1009

Warsztaty trwają po 4,5 godzin 2 dni, w tym przerwy na obiad. Warto mieć jedzonko ze sobą.

1 dzień :

– Wprowadzenie i integracja w kręgu
– Historia bębna obręczowego i pokaz technik
– Natura rytmu
– Synchronizacja rytmiczna w ruchu
– Przerwa na posiłek
– Techniki gry na bębnach obręczowych
– Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste)

2 dzień:
– Gimnastyka palców
– Utrwalanie technik gry
– Podstawy emisji głosu- elementy Nada Jogi
– Bębnienie z emisją głosu – medytacja rytmiczna
– Przerwa na posiłek
– Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
– Jam session

>>>>>> XENIA URANOVA

jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykładowcą, podróżniczka, animatorką kultury ,entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturę i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

>>>>> SZKOŁA TAKITA (w muzycznym systemie Indii oznacza raz dwa trzy używana do określania i zapamiętywania rytmów)

To autorska , wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.

Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na festiwalach rozwojowych, szkołach waldorfskich i muzycznych, ewentach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem ).

>>>>>>>>Więcej o Xenii i o całym programie warsztacie, szczegóły- strona: http://xeniauranova.com/pl/archiwa/999
fb: https://www.facebook.com/takitadrum

12108813_483301755184052_2389881453425596702_n

 

 

REZERWACJA:  na mail : [email protected]

Koszt: sugerowana donacja.

[email protected]