Bębny obręczowe i Rytmika orientu- 2 dni warsztatów muzycznych Xenii Uranovej / 8- 9.04.2017 / Warszawa

bębny_obręczowe_takita_xenia_uranova

Bębny obręczowe i Rytmika Orientu- warsztaty muzyczne Xenii Uranovej/ dla początkujących i kontynuujących.  8.04 ( początkujące), 9. 04. kontynuujące) / Warszawa.

Doświadcz tego stanu Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Dokonaj muzycznej ekspresji z naturalną lekkością i pewnością wyrażania się, co zaowocuje rozwojem twórczości, wyzwoleniem pozytywnej energii i radości kreacji. Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie muzyczne aby wziąć udział w warsztatach.

Zobacz wideo z poprzednich warsztatów  :

https://www.youtube.com/watch?v=vg5uvb_Igvw

https://www.youtube.com/watch?v=gLchDzmvMtA

https://www.youtube.com/watch?v=qkgbYnX2mH8

Program 1-go dnia

– Wprowadzenie i integracja w kręgu
– Historia bębna obręczowego i pokaz technik
– Historia i natura rytmu
– Synchronizacja rytmiczna w ruchu
– Techniki gry na bębnach obręczowych
– Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste)- –  —  – Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
– Jam session

Program 2-go dnia:

-Opcje pozycji bębna
-Bazowe techniki i kombinacje gry w stylu arabskim
– Struktury rytmiczne i komponowanie metodą indyjską
– Nowe elementy w technice gry
– Proste rytmy
– Parzyste i nieparzyste oraz 7, 9 . Wspólne granie na końcu warsztata.

 

 

drum1

Bęben Obręczowy

Bębny obręczowe należą do jednych z najstarszych instrumentów na świecie. Membrana naciągnięta na obręcz wydobywa z siebie najniższe basy, dłuższe brzmienia i alikwoty. Posiada prostą formą o dużym potencjale muzycznym. Bęben obręczowy również jest najstarszym narzędziem w technologii zmiany świadomości. Znajdziemy go w wielu zakątkach ziemi, w wielu tradycjach muzycznych i kulturach. Od Azji, poprzez północną Rosję, Europę, regiony Morza Śródziemnego i Afrykę, aż do Latyńskiej Ameryki. Od szamańskich transów, rytuałów i folkloru do muzyki klasycznej i jazzu nowoczesnego, od terapii dźwiękiem do tańca.

Xenia Uranova

jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką autorskiej i 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwie. Kocha naturą i popiera holistyczny sposób bycia.

Największą pasją Xenii jest jeden z najstarszych, archetypowych instrumentów na świecie – bęben obręczowy. Pobierała nauki o rytmice i muzyce od światowej sławy perkusistów- mistrzów z Izraelu, Iranu, Turcji, Afryki, Indii. Grała w zespole muzyki tradycyjnej na wyspie Krecie a także brała udział w szkoleniach „Labyrinth Music Workshops” Rossa Dalyiego. Xenia uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Gra także w czasie spotkań duchowych, ceremoniach oraz sesjach medytacji.

xenia_uranova_takita_frame_drums (21)

TAKITA to autorska , wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.

Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na konwentach wiedzy alternatywnej, w szkołach muzycznych, na festiwalach rozwojowych, eventach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem).

fb:   https://www.facebook.com/takitadrums

strona : www.xeniauranova.com

Godziny warsztatów : 11:00- 16:00

Miejsce : Warszawa,   Dokładny adres  w wiadomości majlem. Tel : 739206808

Informacje i zapisy : Prosimy zgłoszenia na  [email protected]

Rezerwacja i warunki:  

Pierwszy dzień dla początkujących-  do 30.04. 2017 koszt 190 , po tym terminie   240- zł.  Można zostać na drugi dzień jeśli zostaną wolne miejsca, lub zgłosić udział odrazu na 2 dni warsztatów.

Drugi dzień dla kontynuujących:  150 zł  do 30.04.2017., po tym terminie- 200 zł.    

Ilość miejsc i instrumentów jest ograniczona ( 10 osób). Instrumenty są zapewnione na miejscu.  Kolejność według zgłoszeń. Pełna rezerwacja miejsca nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty na konto,  wraz z potwierdzeniem przelewu – 130  zł., reszta -na miejscu.  Ceny zawierają koszt nauczania, nie zawierają podatków.

 *** Jeśli się okaże, że nie możesz być, to uprzedzi o tym i dokonaj wyboru-  przekazać udział innej, nie zarejestrowanej osobie, lub zwrot kosztów zadatku minus 45 zł organizacyjnych, nie później niż. 2 dni przed warsztatami.

Do zobaczenia!