Bębny obręczowe i Rytmika Orientu – warsztaty muzyczne dla początkujących Xenii Uranovej / 05.08.2017/ Etno Balans ( Poznań).

bębny_obręczowe_warsztaty_xenia_uranova

Bębny obręczowe i Rytmika Orientu – warsztaty muzyczne dla początkujących Xenii Uranovej /05.08.2017/ Etno Balans ( Poznań).
DOŚWIADCZ TEGO STANU:
Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie . Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką. Wyzwól pozytywną energię i radość kreacji .

Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej.

Dokonamy grania palcami niesłychanie różnorodnych rytmów zanurzonych w tradycjach całego świata.

https://www.youtube.com/watch?v=gLchDzmvMtA
https://www.youtube.com/watch?v=qkgbYnX2mH8

>>>>> BĘBNY OBRĘCZOWE
Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości.
Znajdziemy go w wielu zakątkach ziemi, w wielu tradycjach muzycznych i kulturach.
Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa. Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Po przez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

Warsztaty trwają 5 godzin, w tym przerwy na obiad. Warto mieć jedzonko ze sobą.

>>>>> POGRAM
– Wprowadzenie i integracja w kręgu
– Historia bębna obręczowego i pokaz technik
– Historia i natura rytmu
– Synchronizacja rytmiczna w ruchu
– Przerwa na posiłek
– Techniki gry na bębnach obręczowych
– Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste). Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
– Jam sesja

XENIA URANOVA
pochodzi z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykładowcą, podróżniczka, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturę i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

SZKOŁA TAKITA (w muzycznym systemie Indii oznacza raz dwa trzy używana do określania i zapamiętywania rytmów)

To autorska, wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytym doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.

Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na festiwalach rozwojowych, szkołach waldorfskich i muzycznych, eventach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem).

MIEJSCE : EtnoBalans / Poznań/ / 5 sierpnia 2017.
Współorganizator: Magdalena Mak (EtnoBalans).

REZERWACJA I WARUNKI, PYTANIA I WPŁATY:
Prosimy na mail : [email protected]

>>> do 23.07.2017, koszt 150. Po tym terminie opłata wyniesie 200- zł, jeśli zostaną wolne miejsca. Ilość miejsc i instrumentów jest ograniczona ( 10 osób). Instrumenty są zapewnione na miejscu. Pełna rezerwacja miejsca nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty na konto, wraz z potwierdzeniem przelewu, może byc słownie w majlu – 100 zł, reszta – na miejscu.

*** Jeśli się okaże, że nie możesz być, to uprzedzi o tym i dokonaj wyboru- przekazać udział innej, nie zarejestrowanej osobie, lub zwrot kosztów zadatku minus 45 zł organizacyjnych, nie później niż. 3 dni do warsztatów.

Do zobaczenia!