Mehendi design by Xenia Uranova

Mehendi – to ekologiczny tatuaż tymczasowy. Wywodząca się z czasów starożytnych sztuka ozdabiania ciała naturalną henną.

mehendi_uranova_carsten_web

mehendi_uranova_1web

mehendi_xeniauraonva_2

mehendi_uranova

Mehendi to tatuaż, który utrzymywał będzie się przez około 1 tygodnia. Jest to metoda bardzo popularna i modna, gdyż jest to bezbolesna alternatywa dla tradycyjnych tatuaży, w dodatku można często zmieniać wzory na ciele.

mehendi_2

Możesz zrobić sobie „Mehendi” na festiwal, event, imprezę okolicznościową, plażę, uroczystą okazję lub jako prezent!
Do wyboru – tradycyjne ornamenty, współczesne obrazy, tatuaż na życzenie.
Idealnie sprawdza się jako tatuaż próbny.
Dodatkowo prowadzę warsztaty „Malowanie Mehendi ”

Również można zamówić  stoisko z malewanim mehendi na wedyjską impezą, joga festiwal, prywatną imprezą dla dzieciaków oraz wszelki inne okolicznosci.

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Lub napisz majla : [email protected]

 

mehendi_3grupa Mehendi na facebooku

WARSZTATY Z MEHENDI:

Zapraszamy wszystkich, którzy pragná rozpocząć swoją przygodą z MEHENDI- sztuką ozdabiania ciała naturalną pastą z henny. Nie potrzeba do tego szczególnych zdolności plastycznych, będziemy korzystać z wzorów będących elementami tradycyjnego stylu malowania.

MEHENDI
to naturalny, tymczasowy ekoornament lub obrazek na ciele, utrzymujący się tydzień lub dwa, dzięki czemu stał się popularną, modną i bezbolesną alternatywą dla tradycyjnych tatuaży. Można go często zmieniać lub potraktować jak tatuaż próbny.
FB:https://www.facebook.com/MehendiUranova

HISTORIA
Tradycyjne mehendi to indyjska i arabska sztuka ozdabiania ciała pastą roślinną zwaną henną. W Indiach panna młoda dekoruje nogi od stóp do kolan oraz ręce do wysokość ponad łokciem. Henna wytwarzana jest z liści rośliny o nazwie lawsonia inermis. Ma ona właściwości barwiące i chłodzące, nie wywołuje alergii i ma przyjemny ziołowy zapach.

CO ZROBIMY
Podczas dwugodzinnego spotkania poznasz historię mehendi oraz techniki malowania, w teorii i praktyce. Użyjemy tylko henny o wysokiej jakości, naturalnej i świeżej, bez żadnych barwników i innych składników chemicznych – materiały będą zapewnione na miejscu. Każdy dostanie własny rożek henny, świeżo wyrobiony przez prowadzącą a także wzory, przy pomocy których będziemy samodzielnie nakładać pastę. Poznamy także recepty i składniki pasty do mehendi.

PROGRAM

-historia Mehendi
-o hennie
-recepty i składniki do przygotowania pasty dla Mehendi
-techniki malowania
-praktyka malowanie Mehendi

XENIA URANOVA ( prowadząca warsztatów):
Rosjanka, praperformerka, plastyk, muzyk, podróżniczka, wykładowca ,trenerka, animatorka kultury oraz założycielka pierwszej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia fascynuje się kulturami Wschodu, od muzyki i filozofii do ornamentalistyki i symboliki. Jedną z jej największych pasji jest projektowanie ornamentów, mandali i malowanie mehedi. Ta zdolność przyszła naturalnie. Od tej pory maluje mehendi na dużych etnomuzycznych festiwalach w Polsce i Niemczech, na uroczystościach oraz na indywidualne zamówienia. Xenia ozdabia również tą techniką bębny i zajmuje się mehendi designem.
mehendi_warsztaty_uranova_gdansk_10.2015.