Rytuał narodzin bębna szamańskiego/3okwietnia 2018/  Gdańsk/ 

Rytuał narodzin bębna szamańskiego/ 7-8  października  Gdańsk/ 
 organizuje ten warsztat. Jest on po to aby spotkać fantastycznych ludzi i stworzyć  własny instrument, który będzie prowadził Cie na Twojej ścieżce. Posłuży do celów muzycznych i rytualnych. Taki bęben jest przedmiotem osobistym, dlatego ważne jest, aby skonstruować go własnoręcznie. Poprowadzi Robert Prokes z Czech. Ma on najlepszej jakości materiały i spore doświadczenie w prowadzeniu. (
>>>>> Uwaga-  rejestracja do 10 kwietnia. zapisy na mail [email protected].

RYTUAŁ NARODZIN BĘBNA

Jeżeli czujesz, że jest czas na narodziny własnego bębna, dołącz do rytuału. Skóry są już oczyszczone i przygotowane.
Według własnego odczuwania i wewnętrznego prowadzenia przygotujcie się na wszystkich poziomach w , dobrze jest dać świadomą uwage sobie i intecji w sercu.
Prowadzi Robert Prokeš z Czech.

Inwestycja: sugerowana donacja.

Organizacja, weekendowy pobyt, nocleg i wega obiad.

Materjały na bęben( instrument oraz pałka). Skóra na bęben- krówa, opcjonalnie jeleń.

bęben mały (30cm) / jeleń
bęben średni (40cm) / jeleń +
bęben duży (50cm) / jeleń
(według aktualnych zapasów skór)

Robert Prokes z Czech (ur. 1976) Oddaje się muzyce, rytuałom połączenia z naturą i wszechświatem oraz współtwarzaniu. Robi bębny i grzechotki. Ma najwyższej jakości materiały i spore doświadczenie w prowadzeniu narodzin bebna, za co jest bardzo ceniony w Polsce.
Prowadzi rytuały robienia własnego bębna, szałasu potów i różne grupowe spotkania muzyczne, ceremonie dźwięku, w intencji współbrzmienia, spontanicznego uwolnienia ograniczeń i naturalnego przejawu.

Warsztaty odbędą cały weekend (2 dni) ,w grupie 6-8 osób.

Zaczynamy od 10:00/12:00 ( Szczegóły dokładnej godziny wkrótce). Proszę zrobić sobie przestrzeń na cały dzień do późnego wieczora

Parę praktycznych informacji na temat wybóru skóry a wielkości bebna:

1) Co do wytrzymałości a odpornośći skóry krowa wytrzymuje więcej i dłużej, polecam skórę krowy jak jest zamiarem wiecej wytrzymały beben do natury, na zewnątrz, w wilgoci… Skóra jelenia na zewnątrz wiele łatwiej i szybciej nabiera wilgoć, trąci napięcie, dźwięk i jest mniej oporna na uszkodzenie, to trzeba liczyć na pewne ograniczenia. Jeleń starzeje sie wcześniej niż krówa. Co trąci na wytrzymałości wyrównuje większą skała dźwięku i vibracji, umożliwia delikatnejszą pracę. Mogą sie pojawić wyjątki, generalnie jest raczej tak.

2) Co do wielkości:
Mały bęben (30cm) jest idealny bęben do podróży, lekki, latwy do pakowania, wytrzymałejszy w wilgoci, wystarczający na rytualną pracę, pro jego wielkość jest brzmienie krótsze.
Średni bęben (40cm) jest uniwersalny bęben, trochę cięższy, brzmienie je średnio długie, idealny wybór pro większość zamiarów
Wielki bęben (50cm) nadaję sie najwięcej na prowadzenie i pracę s dużymi grupami, lub głębszą doświadczoną pracę s dźwiękiem, innaczej jest beben według mego doświadczenia większy i cięższy raczej niepotrzebnie, dla większości kobiet beben jest za ciężki na dłuższe granie, to trzeba dobrze zdecydowat.

3) jak nie jesteście pewni lub macie bardzo konkretny zamiaru używania bębna, proszę skonsultować waszą intecje, moge cos polecić lub konkretniej wybrać skórę dla was jak omówimy to wspolnie. Są też do wyboru wzór sznurowania (trzymania), możliwośći można sprawdzić w galerii na FCB Roberta.
Pytanie w tych kwestiach prośimy kierować na e-mail: [email protected] ( Robert)

>>>> Prośimy zabrać duży ręcznik na warsztaty oraz coś na wspólny stól.

WARUNKI I REGISTRACJA:

BY ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE:

Proszę o bezpośredni kontakt aby do nas dołączyc.
Aby zapewnic Wam bezpieczną przestrzeń mam określoną liczbę miejsc. Materiały zamawiamy przed wyjazdem prowadzącego – Roberta z Czech.

Zgłoszenie gwarantuje miejsce na warsztacie oraz wszystkie materiały.  Proszę pamiętać żę o kolejnośći udziału deceduje kolejność zgłoszeń i zaliczek. maks.to 8 miejsc.

Udział: to sugerowana donacja.

W mailu prośimy podać swoje imie , numer telefonu, rozmiar bębna i skóry. Można dodać informacje na temat intecji i zamiaru używania bębna (np. bęben do szałasu potów…)

ZGŁOSZENIA i PYTANIA :
Xenia Uranova: [email protected]
http://xeniauranova.com/pl/
fb: https://www.facebook.com/xeniauranova