Kurs muzyczny w Gdansku. Natura rytmu i bębny obręczowe. 20.03-08.05. 2019

NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE. KURS MUZYCZNY Z XENIĄ URANOVĄ. GDAŃSK
„Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie”.

Xenia prezentuje autentyczne, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowych z elementami indyjskich technik muzycznych w ramach aktywności jej globtroterskiej Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu – TAKITA.
Więcej info: www.facebook.com/takitadrums

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzykoterapia i animacją muzyczną. Zarówno jak i tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieliby zgłębić swoje umiejętności muzyczne.

Podczas tego kursu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od co najmniej 6 tysiąclecia p.n.e.. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności, w starożytnej Grecji towarzyszył libacjom w kulcie Dionizosa. Do tej pory szamani syberyjscy wprawiają dźwiękiem bębna w stan transu, co pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach popularność bębna ramowego znacznie rośnie. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, a gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

>>>> PROGRAM :

– Historia bębna obręczowego i pokaz technik.
– Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry.
– Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech.
– Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu.
– Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską metoda śpiewu rytmicznego), zwroty, akcenty.
– Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy.
– Body Percussion
– Jam session.

>>>>> Instrumenty zapewniamy na miejscu!

Xenia Uranova
jest rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtrotterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA.
Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą.
Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii:www.xeniauranova.com
https://web.facebook.com/xeniauranova/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

DATA: 20 marca – 8 maja 2019 ( 20 marca, 3 kwietnia, 17 kwietnia, 8 maja., Są  4 spotkania. Czas trwania: 3 godziny każde). Zajęcia odbywają raz na dwa tygodni, w środy : godz.19 – 21.55.

MIEJSCE: Akademia Świadomego Człowieka.
ańsk.
Akademia się znajduję obok pętli tramwajowej w pobliżu od skm Oliwa.
(Wyjątkowe miejsce, dla ludzi zainteresowanych zdrowym i świadomym życiem. Bardzo komfortowa i ładna przestrzeń).

Obowiązuje limit miejsc. Kolejność według zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA: do 15 marca 2019 na e-mail: [email protected] (proszę podać imię i nazwisko, numer kontaktowy8.

Do zobaczenia!