Natura Rytmu i Bębny Obręczowe (podstawy gry) Warsztat/ SOPOT/5 grudnia

Natura Rytmu, ruch, techniki gry na bębnie obręczowym, improwizacja, rytmy tradycyjne/ 5 grudnia SOPOT/ Są to kilkugodzinne warsztaty (4,5 godz.) muzyczne Xenii Uranoej dla każdego/ej , w ramach aktywności jej globtroterskie szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu.
CAŁY ŚWIAT RYTMIKI W PLECAKU! WARSZTATY DLA MUZYKÓW I NIE MUZYKÓW.
++++ Nie musisz się martwić o instrumenty – te zapewniamy w trakcie spotkań. Będzie również możliwość się dowiedzieć więcej o potencjalnym wyborze dla siebie takiego instrumentu.
——————————————————————
W PROGRAMIE:
⬤ Koordynacją prawej i lewej części ciała.
⬤ Body percussion (perkusja ciała)
⬤ Zabawy ruchowe na rozwój rytmu i koordynacji.
⬤ Puls, trans, rytm i akcenty, budowane rytmów.
⬤ Nauka rytmów i z tradycji muzyki świata Orientu.
⬤ Bębny szamanskie i inne bębny obręczowe typu Tar,Bendir.
⬤ Arabskie techniki gry palcami na bębnie typu Tar (Bendir),
⬤ Improwizacja rytmiczna
RYTM
jest istotą naszej natury, opiera się na pulsacji. On istnieje w naszych ciałach, sercach i oddechu. Pojawia się zarówno w wibracjach atomów, w cyklach sezonów, tykaniu zegara, orbicie ziemi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała . Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim –życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię
w niezgodzie.
BĘBNY OBRĘCZOWE
to jeden z najstarszych instrumentów znanych człowiekowi. Można wykorzystać go do tworzenia muzyki, dla wchodzenia w trans lub stan medytacyjny. Spotkamy się z bębnem obręczowym. Zbudowany zazwyczaj z okrągłej ramy na którą naciągało się skórzaną membranę. Uderzając w nią ręką, palcami bądź specjalną pałką możliwe jest wydawanie niskich, głębokich, wibrujących dźwięków. Dzięki metodzie gry palcami możemy wydobywać wiele dźwięków i traktować bęben jako instrument melodyczny.
Grać w grupie lub solo, tworząc szeroki zakres rytmów i krajobrazów dźwiękowych od szybkich do tańca przy żywym ogniu, po powolne medytacyjne wsłuchiwanie się w pojedyncze uderzenia. Intuicyjne granie to odnalezienie swojego własnego rytmu i nauka wyrażania go oraz dostrajania się do innych, aby zgłębiać i dzielić się poprzez grę swoimi wewnętrznymi przeżyciami, poznawać siebie i wchodzić w rezonans z bijącym sercem i prarytmem.
NAUKA
dostaniesz narzędzia do samodzielnej pracy z rytmem oraz komponowana.
Oswoisz podstawy techniki gry na instrumencie, rozwiniesz koordynacje i nauczysz się kilku tradycyjnych rytmów.
Dalsza nauka jest również możliwa jak zdalnia tak i indywidualnie.
———————————————————————
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na mail: [email protected]
Pytania (ew. sms) na tel. 739206808
Inwestycja : 170 zł za całość.
Dla par jest zniżka ! Ilość miejsc ograniczona. Na miejscu obowiązuje podpisanie oświadczenia w związku ze stanem epidemiologicznym.
*** Jeśli nie masz tym razem środków by wziąć udział, możliwe że dogadamy się na barter, jeśli będzie to coś aktualnie potrzebnego.
Rejestracja wraz z wpłatą zaliczki do 30.11. 2020
Miejsce: Sopot ( szczegóły na mail).
Czas : godz. 15:00 -19.30
———————————————————————
KIM JEST XENIA?
Xenia Uranova – artystka – muzyk, plastyczka, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem oraz praktyki uważności. Kocham Naturę i popieram holistyczny sposób bycia.
Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach tradycyjnych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej.
W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco (światowej sławy izraelski perkusista tureckiego pochodzenia, który nagrywał m.in. z Leszkiem Możdżerem).
Współzałożycielka trójmiejskiego zespołu @EMIGRAH (muzyka etno-folk z tradycji wschodnio-słowiańskiej i orientalnej).
DO ZOBACZENIA!
http://www.xeniauranova.com/

https://www.facebook.com/groups/bebnyobreczowe/
https://www.facebook.com/naturarytmu