Natura Rytmu. Warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenia Uranovą dla początkujących / Sopot / 19.02. 2022

Natura Rytmu. Warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenią Uranovą / Sopot /19.02.2022 
Zapraszamy na warsztaty gry na bębnach obręczowych i szamańskich
z Xenią Uranową. ( ilość uczestników do 8, maks. 10 osób). Instrumenty zapewniam na miejscu.
Doświadczymy, jak można z siebie zrobić instrument.
Do czego zdolne są ręce, nogi i całe ciało? Co to wszystko ma wspólnego z muzyką? Jak komponować własne rytmy? Jak liczyć rytmy? Jak grać bez nut?
Za pomocą łatwych i skutecznych technik z różnych tradycji muzycznych opanujemy kwestie rytmu we własnym ciele oraz współtworzeniu w grupie. Zaczniemy od intuicyjnej gry na bębnach typu szamańskiego.
Na warsztat zapraszamy wszystkich zainteresowanych tradycjami muzycznymi, bębnami , muzykoterapią i pracą z  dźwiękiem.
Warsztat szczególnie przyda się tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, zajmują się uzdrawianiem dźwiękiem i muzykoterapią, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieliby zgłębić umiejętności muzyczne od podstaw i nie tylko.
Wszystko co robimy ma swój określony rytm – bicie serca, oddech, tętno i fale mózgowe. Rytm pojawia się zarówno w drganiu atomów, w cyklach pór roku, cyklach obrotu ziemi wokół słońca, w obrotach wskazówki zegara, obrotach ziemi wokół własnej osi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.
——————————————————
W PROGRAMIE:
⬤ Natura rytmu
⬤ Puls, rytm, trans
⬤ Bębny szamańskie i inne obręczowe.
⬤ Budowanie struktur rytmicznych
indyjską metodą (podstawy konnakolu).
⬤ podstawowe techniki gry  palcami, na bębnie typu tar, benidr.
⬤ Parzyste i nieparzyste rytmy.
⬤ Body Percussion – perkusja ciała.
⬤ Jam session (improwizacja).
+++ Jeśli masz swój instrument – jakikolwiek bęben lub grzechotka, flet itp .-możesz przynieść. Po za tym instrumenty zapewniamy na miejscu.
Prowadząca – XENIA URANOVA:
muzyk i artystka audi-wizualna pochodzenia rosyjskiego, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka  wszechstronnego rozwoju holistycznego.
Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach tradycyjnych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej. W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w kraju i częściowo za granicą.  Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco.
Xenia prowadzi kręgi bębniarskie integracyjne, warsztaty dla dzieci,  grupy stałe w formie kursu,  muzyczne kręgi dla kobiet, lekcje indywidualne, zajęcia weekendowe, koncerty relaksacyjne. Jest założycielka  trójmiejskiego zespołu muzyki  wschodnio-słowiańskiej i orientalnej – EMIGRAH, gra zarówno w Gdyńskiej Orkiestrę Improwizowanej  i w projektach muzyki eksperymentalnej.

Aktualną ją pasją- oswajanie zestawu perkusyjnego i kręcenie filmu dokumentalnego o muzyce.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE /ZAPISY:
19.02.2022/  godz.: 12.00- 16:00  (4 h) Sopot
tel. do kontaktu: 739206808
Do zobaczenia !
www.xeniauranova.com