Bębny obręczowe i rytmika orientu / kurs gry on-line / 11.04.2022 / moduł 1 z Xenią Uranova

Żyjemy w niezwykłych czasach wirtualnych i wciąż chcemy się rozwijać i obcować z muzyką, a proces rozwoju to niekończąca się przygoda.

Od 10 lat jeżdżę po całej Polsce, ucząc podstaw gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu. Nareszcie jest możliwość by się połączyć  wszyscy razem i kontynuować tą przygodę. Osoby z innych miast , a nawet i Państw mogą teraz wziąć udział .
Ruszamy więc on-line kurs gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu od podstaw (dla osób które opanowali technikę kilku podstawowych uderzeń i ruchów na jednodniowych, weekendowych czy indywidualnych lekcjach ).

Startujemy poniedziałek, 11 kwietnia, godz. 18:20 (zajęcia zaczynamy 18:30 do 20:30). Spotkania będą odbywały  się w poniedziałki, raz w miesiącu na Skype.

Będą one rejestrowane i każdy uczestnik będzie miał dostęp do materiałów, nawet jeśli nie będzie mógł/a być obecny na jakimś z zajęć. Pod koniec każdego spotkania uczestnicy dostają praktyczne ćwiczenia do wykonania pomiędzy zajęciami.

W odpowiedzi dostaną Państwo niezbędne szczegóły i nr konta na zaliczkę do udziału.

ZGŁOSZENIA NA KURS W TYM LINKU: 

https://forms.gle/bn7tircj7cnCRCTT7

 

Co do modeli bębnów, omawiam te tematy podczas zajęć oraz pomagam dobrać sobie odpowiedni instrument. Na sam start możesz mieć jakikolwiek bęben obręczowy, który nie ma na obręczy lin (szamański). Wysyłam link na tutorial dot. tego tematu:

Ps. Jeśli jesteś akurat z Trójmiasta czy okolic i chcesz na żywo opanować podstawy, to zapraszam również na spotkania indywidualne.
Jeśli komu jest potrzebny strojony bęben do technik gry palcami, również zapraszam.

 

PROGRAM:

⬤ Puls, rytm, trans

⬤ Rodzaje bębnów obręczowych w muzyce i w dzwiękoterapii

⬤ Praktyka mieszanych technik gry palcami (na b.o. typu tar, bendir)

⬤ Rytmy parzyste i nieparzyste

⬤ Podziały rytmiczne, komponowanie

⬤ Notowanie rytmów – sposoby notowania bez nut

⬤ Popularne rytmy tradycyjne ze światu Orientu ( bałkany )

⬤ wspólna kompozycja na finalizacje zajęć tego 1 modułu kursu.

 

Dobrego dnia Wam życzę i do zobaczenia On-Line !

Xenia Uranova