BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU. Warsztaty muzyczne szkoły TAKITA 5.12.2015

Xenia prezentuje autentycznie, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowyh, z elementami indyjskich technik muzycznych , w ramach aktywności  ją Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu pod nazwa TAKITA.
 
Więcej info: www.facebook.com/takitadrums, www.xeniauranva.com
 
Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, muzyko- terapia i uzdrawianie dzwiękiem. Zarowno jak i tym , którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, zajmują sie rozwojem osobistym.
 
Nauka ta jest przeznaczona absolutnie dla każdego, bez wyjątków !
 
 
Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.
 
>>>> PROGRAM :
-Wprowadzenie i integracja w kręgu
-Historia bębna obręczowego i pokaz technik
-Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry
-Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech.
-Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą
  śpiewu rytmicznego
-Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu
-Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską meotda spiewu _rytmicznego)  Zwroty, akcenty.
-Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy
 
XENIA jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykladowcą, podróżniczka, trenerem, animatorką kultury ,entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkol y gry na bebnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturą i trzyma się holistycznego sposobu bycia. Wjecej o Xenii-  www.xeniauranova.com
 

Miejsce:  Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.   Ul. Żelazna 58/62, Warszawa

Koszt: sugerowana donacja.
Rejstracja mailem oraz pytania: takita.drums(at)gmail.com
Wszystkie sczegóły na stronie: www. xeniauranova.com
5.12.takita