Bębny obręczowe i Rytmika orientu- warsztaty muzyczne Xenii Uranovej/ 9-10.04.2016/Warszawa

takita.9,10.kwietnia

Zmienność w Niezmienności.

Doświadcz tego stanu:
Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie.
Dokonaj muzycznej ekspresji z naturalną lekkością i pewnością wyrażania się, co zaowocuje rozwojem twórczości, wyzwoleniem pozytywnej energii i radości kreacji.
Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej.

*Nauka jest przeznaczona dla każdego, bez względu na wcześniejsze doświadczenia muzyczne.  Jeśli już byłaś na pierwszym dni warsztatów, przyjdź na drugi.

Program ( UWAGA GODZINY WZGLĘDNE, AKTUALNY CZAS UKAŻY SIĘ W OPISIE NA DOLE)
dzień  11.00-11.30 Wprowadzenie i integracja w kręgu
11.30 – 12.00 Historia bębna obręczowego i pokaz technik
12.00–12.30 Historia i natura rytmu
12.30 – 13.00 Synchronizacja rytmiczna w ruchu
13.00 – 14.00 Przerwa i poczęstunek
14.00 – 15.00 Techniki gry na bębnach obręczowych
15.00 – 16.00 Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste)

2 dzień ( UWAGA GODZINY WZGLĘDNE, AKTUALNY CZAS UKAŻY SIĘ W OPISIE NA DOLE)
11.00 – 11.10 Gimnastyka palców
11.10 – 12.00 Utrwalanie technik gry
12.00 – 12.30 Podstawy emisji głosu- elementy Nada Jogi
12.30 – 13.00 Bębnienie z emisją głosu – medytacja rytmiczna
13.00 – 14.00 Przerwa i poczęstunek
14.00 – 15.00 Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
15.00 – 16.00 Jam session
Program jest zarysem, który może ulec lekkiej zmianie w zależności od cyklów natury włącznie z ruchem galaktyk i planet

Bęben Obręczowy
należą do jednych z najstarszych instrumentów na świecie. Membrana naciągnięta na obręcz wydobywa z siebie najniższe basy, dłuższe brzmienia i alikwoty. Posiada prostą formą o dużym potencjale muzycznym. Bęben obręczowy również jest najstarszym narzędziem w technologii zmiany świadomości. Znajdziemy go w wielu zakątkach ziemi, w wielu tradycjach muzycznych i kulturach. Od Azji, poprzez północną Rosję, Europę, regiony Morza Śródziemnego i Afrykę, aż do Latyńskiej Ameryki. Od szamańskich transów, rytuałów i folkloru do muzyki klasycznej i jazzu nowoczesnego, od terapii dźwiękiem do tańca.

Xenia Uranova    www.xeniauranova.com
jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką autorskiej i 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwie. Kocha naturą i popiera holistyczny sposób bycia.
Największą pasją Xenii jest jeden z najstarszych, archetypowych instrumentów na świecie – bęben obręczowy. Pobierała nauki o rytmice i muzyce od światowej sławy perkusistów- mistrzów z Izraelu, Iranu, Turcji, Afryki, Indii. Grała w zespole muzyki tradycyjnej na wyspie Krecie a także brała udział w szkoleniach „Labyrinth Music Workshops” Rossa Dalyiego. Xenia uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Gra także w czasie spotkań duchowych, ceremoniach oraz sesjach medytacji.

TAKITA    www.facebook.com/takitadrums
to autorska wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na konwentach wiedzy alternatywnej, w szkołach muzycznych, na festiwalach rozwojowych, eventach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem).

 

Rejstracja mailem oraz pytania: [email protected]

Kozt: sugerowana donacja

Do zobaczenia!