Baśnie Ludów Ziemi z Xenią Uranową (bęben obręczowy) I Magdą Połkowską .24.04.2016

Po raz kolejny zapraszamy na magię spotkania dwóch kobiet:
Wędrownej Baśniarki Magdy Polkowskiej z Prastarym Rytmem Xeni Uranowej

„Baśnie które są pieśnią. Pieśnią serca. Oddechem i rytmem. Głebią z głębin. Baśnie żywe. W słowie, w ciele, we wspólnym byciu w świecie opowieści, która jest życiem. Życiem zdarzającym się dla nas i w nas, i poprzez nas… W słowie, w dźwięku, w emocji, w obrazie…”

Wydarzenie odbędzie w pięknej przestrzeni „Wolna Szkoła Demokratyczna Bullerbyn” w Warszawie. O zachodzie Slońca.. (bo baśnie tak lubią)

Bilety :30zl
Adres: Al. Wyzwolenia 7 ( przy płacu Zbawiciela lub Plac na Rozdrożu)

wiecej o artystach:
www.basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
http://xeniauranova.com/pl/

MAGDA POŁKOWSKA
„baśń jest drogą ku miejscu,
gdzie nie można dotrzeć słowami

baśń jest ukłonem w świątyni
Wielkiej Tajemnicy
którą jesteśmy”

Pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazachstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).
http://basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
https://www.facebook.com/BasnieLudowZiemi

XENIA URANOVA
jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką autorskiej i 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwie. Kocha naturą i popiera holistyczny sposób bycia.
Największą pasją Xenii jest jeden z najstarszych, archetypowych instrumentów na świecie – bęben obręczowy. Pobierała nauki o rytmice i muzyce od światowej sławy perkusistów- mistrzów z Izraelu, Iranu, Turcji, Afryki, Indii. Xenia uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Gra także w czasie spotkań duchowych, ceremoniach oraz sesjach medytacji.
www.xeniauranova.com
fb: https://www.facebook.com/groups/bebnyobreczowe11416421_923447844438375_513379000436310408_o