Odnajdź swój naturalny Głos i Rytm. Xenia Uranova i Klaudia Lewandowska/ 19 listopada/ Trójmiasto

,,Odnajdź swój naturalny głos i rytm”

DOŚWIADCZ TEGO STANU:

Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką. Wyzwól pozytywną energię i radość kreacji!
Pomogą Ci w tym dwa moduły – poznawanie głosu i natura rytmu. Podczas 6-cio godzinnego warsztatu dostaniesz wiedzę i praktykę w pigułce, przystępną absolutnie dla każdego od 18 do 80 roku życia, bez nut i skomplikowanej terminologii, bez spięcia, nadęcia i stresu.

Naszym celem jest przybliżenie osobom, które nawet zaśpiewanie sto lat przyprawia o rumieniec zawstydzenia, jak mogą korzystać intuicyjnie z pięknego daru swojej naturalnej muzykalności, którą każdy człowiek posiada (nawet jeśli wydaje Ci się, że akurat TY nie ;)). Chodzi o to, żeby w radości bycia ze sobą i innymi poczuć to, co tylko czeka na uwolnienie.

Korzyści i efekty – w ciągu jednego dnia dostaniesz masę ćwiczeń, które z powodzeniem będziesz mógł kontynuować samemu lub z bliskimi osobami. Poznasz jak bardzo muzykalny jesteś, nawet jeśli w tym momencie masz o sobie zupełnie inne zdanie 🙂 Przekonasz się jaką przyjemność dają dźwięki, kiedy pozbywasz się ocen i uprzedzeń. Nauczysz się jak intuicyjnie odbierać sygnały ciała i jak korzystać z tej mocy.

Program:

Wprowadzenie i integracja w kręgu.

1.Głos:
– rozgrzewka fizyczna, oddechowa i głosowa, dająca podparcie i moc do dalszych części;
– nauka pieśni, by móc wrócić do domu i zaśpiewać coś konkretnego 😉 ;
– doświadczenie Głosu w Sobie i Siebie w Głosie, uwaga – będzie to zaskakujące! ;
– wspólne dźwiękowanie, które otworzy Cię na miłość do Twojego głosu.

Przerwa na obiad ( zabierz jedzonko na wspólny stół lub dla siebie).

2. Natura Rytmu:

– medytacja wokalna z elementami Nada Jogi;
– synchronizacja rytmiczna w ruchu, body percussion;
– trans, puls;
– wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste);
– struktury rytmiczne i komponowanie metodą śpiewu rytmicznego, techniki indyjskie;
– notowania rytmu bez nut;
– podstawy technik gry na bębnie (bębny namiejscu- 10 sztuk)
– jam session **

** (jeśli masz swój instrument, jakikolwiek bęben lub grzechotkę, flet i inne czuj się wolny by je przynieść).

Zamknięcie kręgu.

Głos – bezpośrednio odzwierciedla stan naszych emocji, charakter i temperament. Jest wspaniałym lekarstwem, dzięki któremu możemy harmonizować wszystkie komórki swojego ciała. Nie korzystać z mocy swojego głosu to jakby zapomnieć o którejś z kończyn 😉

Rytm – jest istotą naszej natury, opiera się na pulsacji. On istnieje w naszych ciałach, sercach i oddechu. Pojawia się zarówno w wibracjach atomów, w cyklach sezonów, tykaniu zegara, orbicie ziemi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

————————–————————–————————–————

Klaudia Lewandowska – przez kilka lat byłam członkiem zespołu Laboratorium Pieśni, co w głęboki sposób pozwoliło mi zmierzyć się ze swoimi słabościami, jak i odkrywaniem mocnych stron na scenach polskich i zagranicznych. Rozwijam się poprzez uczestnictwo w warsztatach (m.in. wspaniałej Olgi Szwajgier) czy lekcjach śpiewu, jednak wierzę w to, że cała wiedza potrzebna do tego, by cieszyć się sobą i swoim głosem jest już we mnie, i w każdym z Nas. Chciałabym podzielić się tym, co kocham najbardziej – wolnością wyrażania Siebie poprzez śpiew. Odrzucenie oceny, cudzych opinii i poddanie się swojej intuicji potrafi wykreować niesamowitą przestrzeń i ukazać nieznane dotąd części osobowości. Jestem przekonana, że każdy może tego doświadczyć.

Xenia Uranova- jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtroterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia pragnie dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce i za granicą. Zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Inwestycja w siebie:  Donacja.
Czas:29.10.2017r.

13:00-16:00 moduł 1
przerwa obiadowa
17:00-20:00 moduł 2

Miejsce: wkrótce dokłądny adres mijesca.