Dźwiękowe Przedwiośnie. Koncert i miniwarsztat z Xenią Uranovą i Radkiem Bekielerem

Dźwiękowe Przedwiośnie. Koncert i miniwarsztat z Radkiem Bekielerem i Xenią Uranovą.

Dziękujemy zimie za to, ze nas trochę wycisza, spowalnia i utula śnieżną powłoką, ale też jest dla nas dobrym wyzwaniem, wezwaniem o prawdę. Jednak przychodzi czas, kiedy zima musi ustąpić nowemu. I to jest własnie ten moment. Powolutku się przebudzamy, rozprostowujemy uśpione komórki, a chronione przed zimnem ciała znów chcemy podarować słońcu. Zanim jednak poczujemy to wiosenne ciepło, zapach i energię, my – Radek Bekieler oraz Xenia Uranova – zapraszamy Was na dźwiękowe przedwiośnie, gdzie przygotujemy się wspólnie na nadejście wiosny, kapiąc się w brzmieniach mis tybetańskich, bębnów, Rav Drum, perskich cymbał, drumli, naszych głosów. W zaimprowizowanej i zagranej z serca muzyce, która uwalnia to, co prawdziwe w nas.

Dźwięk ma piękną moc oczyszczania, otwiera nasze dusze, dotyka wszystkich komórek ciała, daje dostęp do naszego autentycznego ja, do emocji. Jesteśmy wibrującymi istotami, zbudowanymi w około 75% z wody, która pod wpływem ruchu zaczyna masować nas od środka. Te subtelne wibracje mają bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało, układ kostny, mięśnie, ale też nasz umysł i duszę. Wszelkie napięcia i energetyczne blokady mogą być łatwo uwolnione, jeżeli tylko pozwolisz sobie na bycie tu i teraz i poddasz się wibracyjnej, dźwiękowej przestrzeni

Podczas wydarzenia Xenia zaoferuje Wam wspólną praktykę głosowo-oddechową z elementami Nada Jogi. Jej efekty są natychmiastowe. To część dla chętnych. Zabierzcie ze sobą kocyki lub maty, by móc się położyć.

Radek Bekieler
Jestem muzykiem, multiinstrumentalistą, od półtorej roku mocno zainteresowanym nowymi instrumentami metalowymi typu handpan i Rav Drum, a od ponad trzech lat – sound healingiem. Wykonuję intuicyjne masaże dźwiękowe za pomocą mis tybetańskich, głosu i innych instrumentów. Dwa lata temu razem z Marią Kristensen zapoczątkowaliśmy w Danii, gdzie mieszkam od ponad dziesięciu lat, cykl wydarzeń o nazwie “Moc dźwięku – The Power Of Sound” Miałem przyjemność uczęszczania do dwóch wyjątkowych duńskich szkół, tzw. ludowych: Vestjyllands Højskole i Den Rytmiske Højskole, gdzie uczyłem się muzyki, śpiewu i tańca. Studiowałem na akademii muzycznej w Aarhus, na wydziale muzyki rytmicznej i ruchu, jednak porzuciłem nauczanie akademickie, aby powrócić do tego, co we wnętrzu i pracować z dźwiękiem oraz muzyka bardzo intuicyjnie. Tworzę również warsztat improwizacyjny – Sound Trip, czasami współpracuje z grupą tańca Kontakt Improwizacji Kimpro w Aarhus. Uczę się także tradycyjnego masażu – Thai Yoga Massage.

Xenia Uranova
Jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką pierwszej globtroterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Pobierała nauki od światowej sławy perkusistów – mistrzów z Izraela, Iranu, Turcji, Afryki, Indii. Grała w zespole muzyki tradycyjnej na Krecie, a także brała udział w szkoleniach „Labyrinth Music Workshops” Rossa Dalyiego. Xenia uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Gra także w czasie spotkań duchowych, ceremonii oraz sesji medytacji. Prowadzi warsztaty z rytmu, ruchu i głosu w Polsce i za granicą. Zgłębia również zagadnienia z zakresu filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk społecznych. Entuzjastka kultur archaicznych. Kocha przyrodę i popiera holistyczny sposób życia oparty na wolności i współpracy.

Prosimy o przybycie 15 minut przed wyznaczonym czasem, byśmy mogli zacząć punktualnie.
W razie dużego zainteresowania miejsca na koncercie i warsztacie gwarantuje rezerwacja mailowa: [email protected]