Rytm w Ruchu. Warsztaty muzyczne z Xenią Uranovą. 2 marca 2019. Warszawa

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju zajęcia, na których doświadczymy, jak można z siebie zrobić instrument. Do czego zdolne są ręce, nogi i całe ciało? Co to wszystko ma wspólnego z muzyką? Jak komponować własne rytmy? Jak liczyć rytmy? Jak grać bez nut?

Za pomocą łatwych, wesołych i skutecznych technik z różnych tradycyj muzycznych opanujemy kwestie rytmu we własnym ciele oraz współtworzeniu w grupie. Tą wiedzę możecie przełożyć na swoją codzienność i bawić się tym z przyjaciółmi i dziećmi.
>>>>>>
Warsztat jest dedykowany dorosłym, osobom starszym , dzieciom od 10 lat. Wszystkim zainteresowanym tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzykoterapia i animacją muzyczną. Warsztat szczególnie przyda się tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym
i chcieliby zgłębić umiejętności muzyczne.

Wszystko co robimy ma swój określony rytm – bicie serca, oddech, tętno i fale mózgowe. Pojawia się zarówno w drganiu atomów, w cyklach pór roku, cyklach obrotu ziemi wokół słońca, w obrotach wskazówki zegara, obrotach ziemi wokół własnej osi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

W PROGRAMIE:

– Natura rytmu
– Budowanie struktur rytmicznych indyjską metodą (podstawy konnakolu).
– Zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste
– Zagadnienia gry na instrumentach typu Hand Percussion
– Parzyste i nieparzyste rytmy.
– Body Percussion – perkusja ciała.
– Jam session (improwizacja).
– Na życzenie – praktyka oddechu i emisja głosu (medytacja wokalna).

** jeśli masz swój instrument – jakikolwiek bęben lub grzechotka, flet itp .- czuj się wolny by je przynieść!

Xenia Uranova- jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtroterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia pragnie dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce i za granicą. Zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę(przyrodę) i popiera holistyczny sposób bycia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ ZAPISY: [email protected]

Termin: 02.03.2019,
Godziny 12.00 : 15.30

 

Do zobaczenia!