Natura rytmu i bębny obręczowe z Xenią Uranovą. Warszawa. 26 maj 2019

CAŁY ŚWIAT RYTMIKI W PLECAKU! WARSZTATY DLA MUZYKÓW I NIE MUZYKÓW.
Natura Rytmu, głos,ruch, bębny obręczowe. Warsztaty muzyczne dla każdego/ej. Są to warsztaty muzyczne Xenii Uranowej w ramach aktywności jej globtroterskie szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa Takita.
Czas trwania: 4,5 godziny (warsztat jest podzielony na dwa moduły nauki). W tym: komponowanie rytmiczne metodą z Indyjskiej tradycji, synchronizacja w ciele, medytacja wokalna z elementami Nada jogi oraz gra na bębnie obręczowym.

Bębny obręczowe zapewniamy na miejscu!

DOŚWIADCZ TEGO STANU:
Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką. Wyzwól pozytywną energię I radość kreacji.

Rytm – wszystko co robimy ma swój określony rytm – bicie serca, oddech, tętno i fale mózgowe. Pojawia się zarówno w drganiu atomów, w cyklach pór roku, cyklach obrotu ziemi wokół słońca, w obrotach wskazówki zegara, obrotach ziemi wokół własnej osi.
Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim – życie płynie.
Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

PROGRAM
moduł 1: Natura Rytmu ( czas trwania 3 godziny)
– Wprowadzenie i integracja w kręgu
– Historia bębna obręczowego i pokaz technik
– Synchronizacja rytmiczna w ruchu
– Trans, Puls
– Wspólne kreowanie rytmów metodą śpiewu rytmicznego
– Rytmiczne sylabizowanie , techniki Indyjskie
– techniki notowania rytmu

moduł 2 / Techniki gry na Bębnach obręczowych
(czas trwania 1,5 godziny)
– Techniki gry na bębnie obręczowym palcami, podstawowe
uderzenia.
– Notowanie orientalnych rytmów
– Ćwiczenia na rozwój palców

Xenia Uranova
jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem rytmu, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem oraz założycielką globtrotterskiej szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Xenia pragnie się dzielić zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jaki technikach gry na bębnach obręczowych. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą. Zgłębia ona również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasady funkcjonowania natury i zjawisk w społeczeństwach. Kocha naturę i popiera holistyczny sposób bycia.

Więcej o Xenii:www.xeniauranova.com

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:Zgłoszenie na email : [email protected]