Cykł spotkań O Naturze Rytmu i bębnach obręczowych z Xenią Uranovą.Sopot

Ruszamy z regularnymi zajęciami nauki gry na bębnie oraz pracy z rytmem pod przewodnictwem niesamowicie utalentowanej i doświadczonej Xenia Uranova. Zajęcia są kierowane do muzyków, nie muzyków i nie nie muzyków 😃.

Podczas zajęć dowiesz się więcej o bębnach obręczowych i szamańskich, nauczysz się technik gry palcami i dowiesz się jak komponować własny rytmy bez użyją nut.

———————————————————————
CO, GDZIE i KIEDY

Spotykamy się w Ukryte Miejsce w każdy wtorek:
1️⃣ 12 listopada (wtorek) – 18:00-20:00
2️⃣ 19 listopada (wtorek) – 18:00-20:00
3️⃣ 26 listopada (wtorek) – 18:00-20:00
4️⃣ 5 grudnia (czwartek) – 18:00-20:00

W programie:
⬤ Koordynacją prawej i lewej części ciała.
⬤ Body percussion (perkusja ciała)
⬤ Zabawy ruchowe na rozwój rytmu i koordynacji.
⬤ Puls, trans, rytm i akcenty, budowane rytmów.
⬤ Nauka rytmów i z tradycji muzyki świata Orientu.
⬤ Bębny szamanskie i inne bębny obręczowe,
⬤ Techniki gry palcami na bębnie typu Tar (Bendir),
⬤ Improwizacja rytmiczna, muzyka intuicyjna
⬤ Medytacja z elementam Nadd Jogi.

———————————————————————
KOSZT I ZGŁOSZENIA

Pierwszy etap cyklu (czyli 4 spotkania)

Aby się zapisać na ten cykl spotkań, pisz do Ukryte Miejsce lub Frame Drums And Oriental Rhythms School. Zapiszemy Cię na listę i otrzymasz dane do przelewu.

Nie musisz się martwić o instrumenty – te zapewniamy w trakcie spotkań. Jeśli bardzo polubisz jakiś bęben, będzie możliwość zakupienia go dla siebie.

Dalsze etapy cyklu planujemy zralizować w przyszłym roku.

———————————————————————
KIM JEST KSENIA?

Nazywam się Xenia Uranova i mieszkam w Trójmieście od kilku lat. W ramach Frame Drums And Oriental Rhythms School prowadzę regularne kursy i zajęcia dla początkujących i kontynuacyjnych z gry na bębnie obręczowym.

Od 2013 roku dziele się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikami gry. W dorobku mam wiele przeprowadzanych warsztatów, w Polsce i za granicą. Pobierałam nauki od światowej sławy mistrzów.

Szczególnym nauczycielem stał się dla mnie Zochara Fresco.
Inspiracje czerpałam ze szkoły afrykańskiej, indyjskie, arabskiej, irańskiej.

Moją misją jest przywracanie naturalnego stanu i stosunku do twórczości (szczególnie muzyki) jako jedną z najstarszych form współbycia z innymi i ze sobą.

Mówię o sobie praperformerka, muzyk, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem (między innymi masaż i formy ruchu autentycznego). Kocham naturę i popieram holistyczny sposób bycia.

———————————————————————
RYTM I BĘBEN OBRĘCZOWE

Rytm jest istotą naszej natury, opiera się na pulsacji. On istnieje w naszych ciałach, sercach i oddechu. Pojawia się zarówno w wibracjach atomów, w cyklach sezonów, tykaniu zegara, orbicie ziemi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała. Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim – życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

Bęben obręczowy to jeden z najstarszych instrumentów znanych człowiekowi. Można wykorzystać go do wchodzenia w trans, stan medytacyjny oraz do tworzenia muzyki. Technika gry na bębnie np. szamańskim jest nieskomplikowana. Zbudowany zazwyczaj z okrągłej ramy na którą naciągało się skórzaną membranę. Uderzając w nią ręką bądź specjalną pałką możliwe jest wydawanie niskich, głębokich, wibrujących dźwięków. Inny rodzaj bębna obręczowego jest Tar. Wydobywami z niego więcej niż jeden ton, dzięki czemu urozmaicamy rytm i tworzymy muzykę. Gramy na takim bębnie palcami.

Grać w grupie lub solo, tworząc szeroki zakres rytmów i krajobrazów dźwiękowych od szybkich do tańca przy żywym ogniu, po powolne medytacyjne wsłuchiwanie się w pojedyncze uderzenia. Intuicyjne granie to odnalezienie swojego własnego rytmu i nauka wyrażania go oraz dostrajania się do innych, aby zgłębiać i dzielić się poprzez grę swoimi wewnętrznymi przeżyciami, poznawać siebie i wchodzić w rezonans z bijącym sercem Matki Ziemi, prarytmem.

———————————————————————
DOŁĄCZ DO XENII

http://www.xeniauranova.com/
https://www.facebook.com/xeniauranova/
https://www.facebook.com/groups/bebnyobreczowe