NATURA RYTMU I BĘBNY OBRĘCZOWE- warsztat muzyczny/12 czerwca / Warszawa

 

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju warsztaty muzyczne z Xenią Uranovą!
Tym razem w Warszawie, w kameralnej grupie.

Warsztat dla wszystkich zainteresowanych tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami i podatawami technik gry na bębnie typu ” tar i bendir „.

Szczególnie przyda się tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem lub zajmują się rozwojem osobistym i chcieliby zgłębić umiejętności muzyczne.

Poznamy bębny obręczowe ( jeden z najstarszych instrumentów perkusyjnych na świecie). Oprócz stylu gry pałką (bęben szamański) nauczymy się podstaw techniki gry palcami (styl arabski), która daje szersze możliwości dźwiękowe i muzyczne. Bęben obręczowy świetnie odnajduje się w muzyce etnicznej, bądź folkowej. I do głosu i pieśni ,do muzyki nowoczesnej, jazowej, klasycznej oraz orientalnej jak i europejskiej. Instrument jest poręczny i nie za głośny, idealnie nadaje się do muzykowania również w warunkach domowych.

W PROGRAMIE:

– Natura rytmu
–Puls, rytm, trans
– Bębny szamańskie i inne obręczowe.
–Budowanie struktur rytmicznych bez nauki nut.
–Zwroty, akcenty
–Parzyste i nieparzyste rytmy.
-Nauka kilku tradycyjnych rytmów.
–Body Percussion – perkusja ciała i koordynacja.
– Podstawy technik gry palcami, joga palców.
–Jam session (improwizacja).

*Wszystkie instrumenty zapewniamy na miejscu. Również to świetna okazja, aby posłuchać różnych brzmień przed ewentualną decyzją dłuższej przygody z takiego typu bęnem.

PROWADZĄCA
Xenia Uranova – artystka uadiowizualna, muzyk, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem oraz praktyki uważności poprzez muzykę. Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach tradycyjnych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej.

W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco.

Współzałożycielka trójmiejskiego zespołu @EMIGRAH (muzyka etno-folk z tradycji wschodnio-słowiańskiej i orientalnej).

TERMIN
12 czerwca, Sobota
g.10:30-15:00

KOSZT WARSZTATU:
250zł

ADRES :
Otorongo, Szpitalna 5, Warszawa

ZAPISY:
[email protected]

Do zobaczenia na warsztacie !
XU