Misterium Baśni i Bębna Obręczowego/ Xenia Uranova I Magda Połkowska/ 18.12.2015/Warszawa

12369206_851973548252472_5406185917317388834_n

Zapraszamy na Misterium Basni i Bebna Obreczowego.  Basnie Ludow Ziemi

 „Baśnie które są pieśnią. Pieśnią serca. Oddechem i rytmem. Głebią z głębin. Baśnie żywe. W słowie, w ciele, we wspólnym byciu w świecie opowieści, która jest życiem. Życiem zdarzającym się dla nas i w nas, i poprzez nas… W słowie, w dźwięku, w emocji, w obrazie…”

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi.To prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy.To mozaika głosu, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury… Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tę baśń, którą nazwaliśmy własną, tą zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy czego innego, tego czego potrzebuje.

Xenia Uranova- Bebny Obreczowe
www.xeniauranova.com

XENIA jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykladowcą, podróżniczka, trenerem, animatorką kultury ,entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkol y gry na bebnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturą i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

MAGDA Polkowska- wedrowna Bajarka
www.basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

Gdy konie pedza w rytm tego bebna to cala ziemia drzy od ich kopyt….
od pierwszego spotkania poczulysmy ze pragniemy pewnego dnia razem potworzyc… wysnic .. swiaty….

zapraszamy do Studia Poza Schematem na Ursynowie

Cały opis pod linkiem- https://www.facebook.com/BasnieLudowZiemi/photos/gm.140087796357884/851973548252472/