Zmysłowa podróż muzyczna do Gruzji na styku kultur z Xenią Uranovą i 7Senses Travel –10 dni

gruzja_xenia_uranova_frame_drums_pl

To pierwszy w swoim rodzaju tour muzyczny do Gruzji z warsztatami gry na bębnach obręczowych i śpiewami polifonicznymi. Czas podróży i warsztatów- 10 dni.Wyruszymy w zmysłową podróż do mistycznej krainy u stóp Wielkiego Kaukazu, zanurzymy się w magię muzyki i rytuałów na pograniczu kultur.
Z grzbietu konia doświadczymy wolności i przestrzeni gór. Rozsmakujemy się w kuchni gruzińskiej i doskonałych winach z qvevri.
Wzbogacimy się o kolejny zmysł 🙂

>>>>>> Program w skrócie:

– Warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenią Uranovą (Szkoła bębnów obręczowych i rytmiki orientu), prezentacja techniki gry z mistrzem gruzińskiego bębna daira oraz wspólny koncert z zespołem Dziriani
– Śpiewy polifoniczne oraz sufickie zikry w kobiecym kręgu Kistynek,
-Poranna joga lub jogging do wyboru,
Wycieczki górsko-konne do szałasów pasterzy,
–Warsztaty kulinarne,
-Spacery po wioskach doliny Pankisi,
-Warsztaty wokalno-instrumentalne muzyki tradycyjnej z gruzińskim zespołem Zadashe w jednej z najlepszych winnic regionu,
-Udział w uroczystej wieczerzy, tak zwanej suprze, połączonej z koncertem,
-Winny tour z degustacją, prezentacja najstarszych metod produkcji doskonalego wina,
-Magia miasta Tbilisi-spacery.

***  Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie muzyczne aby wziąć udział w warsztatach.

Xenia Uranova  jest Rosjanką, mieszka w Polsce. Jest praperformerką, muzykiem, podróżniczką, trenerem, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką autorskiej i 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwą TAKITA. Pobierała nauki o rytmice i muzyce od światowej sławy perkusistów- mistrzów z Izraelu, Iranu, Turcji, Afryki, Indii.

TAKITA  www.facebook.com/takitadrums
to autorska wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych. Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech

Więcej o aktywnosci Takita:

http://xeniauranova.com/pl/archiwa/category/takita

fb: https://web.facebook.com/takitadrums

 Szczegóły programu i kontakty sprawdz  poniżej:

xenia_uranova_georgian_music_tour_frame_drums (1)

 

 

 

 

 

 

 

xenia_uranova_georgian_music_tour_frame_drums (2)

 

 

 

 

 

 

Termin: 09.09.2016 (piątek) – 18.09.2016 (niedziela)

Program warsztatów:  Uwaga, Program ramowy wyjazdu jest autorskim programem Mai Lindner. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dzień 1. 09.09.2016 (Piątek)

Przelot do Gruzji. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Nocleg: Hostel w Tbilisi.

Dzień 2. 10.09.2016 (Sobota)

Po późnym śniadaniu w hostelu, wybierzemy się na spacer po Starym Tbilisi, odwiedzimy Muzeum Instrumentów Folkowych, gdzie odbędzie się specjalnie dla nas przygotowana prezentacja muzyczna. Po pokazie, wjedziemy kolejką gondolową do Twierdzy Narikala, a następnie spacerem wrócimy na uliczki Starego Tbilisi, gdzie w jednej z restauracji zasiądziemy do tradycyjnej gruzińskiej obiadokolacji.

Wyżywienie: śniadanie w hotelu, obiadokolacja w restauracji w Tbilisi.

Nocleg: Hostel w Tbilisi.

Dzień 3. 11.09.2016 (Niedziela)

Po śniadaniu wyruszymy do wioski Jokolo położonej w wąwozie Pankisi na granicy Gruzji, Azerbejdżanu i Rosji (Czeczenii, Inguszetii, Dagestanu). Po drodze zwiedzimy twierdzę Ujarma z V wieku. Lunch zjemy już w domu gościnnym w Jokolo. Po posiłku wybierzemy się na pieszą wycieczkę kulturową w okolicach Jokolo z lokalnym przewodnikiem – odwiedzimy meczety i kościoły, poznamy tradycje i zwyczaje kistyńskiej społeczności. Kolację zjemy w domu gościnnym. Przy kolacji będziemy mieli możliwość bliższego poznania Nazy – właścicielki domu gościnnego, która opowie o życiu kobiet w społeczności Kistów.

Wyżywienie: śniadanie w hostelu w Tbilisi, lunch i kolacja w domu gościnnym w Jokolo.

Nocleg: dom gościnny w Jokolo.

Dzień 4. 12.09.2016 (Poniedziałek)

Poranne zajęcia jogi lub jogging nad rzeką Alazani dla chętnych, śniadanie, warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenią (3 godziny)*, lunch w domu gościnnym, koncert bractwa Kistynek – kobiecy krąg modlitewny w świecie Sufich występuje jedynie w Dolinie Pankisi, usłyszymy tradycyjne sufickie zikry, a następnie nauczymy się śpiewać razem z Kistynkami (2-3 pieśni). Po dniu pełnym muzycznych wrażeń, przygotujemy wspólnie z mamą i siostrami Nazy tradycyjną kistyńską kolację. Kuchnia kistyńska jest typową kuchnią kultury pogranicza. Wśród tradycyjnych dań znajdują się zarówno dania kuchni czeczeńskiej (żiżik, gałnysz) jak i gruzińskiej (chinkali, chaczapuri).

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w formie warsztatów w domu gościnnym w Jokolo.

Nocleg: dom gościnny w Jokolo.

*w zależności od pogody warsztaty odbędą się albo na terenie domu gościnnego, albo w oddalonym o 2 km kamiennym amfiteatrze na łonie przyrody.

Dzień 5. 13.09.2016 (Wtorek)

Poranne zajęcia jogi lub jogging nad rzeką Alazani dla chętnych, śniadanie, warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenią (3 godziny)*, lunch, warsztaty gry na gruzińskim tradycyjnym bębnie – daira (2 godziny) oraz koncert gruzińskiego zespołu folkowego Dziriani, który przyjedzie do nas specjalnie na tą okazję z wysokogórskiej Rachy. Jeżeli pogoda pozwoli zasiądziemy wspólnie do tradycyjnej kolacji w formie pikniku pod gołym niebem. Po kolacji uczestnicy warsztatów wspólnie z zespołem Dziriani będą mieli możliwość zagrania wspólnego koncertu dla mieszkańców wąwozu Pankisi.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w domu gościnnym w Jokolo.

Nocleg: dom gościnny w Jokolo

*w zależności od pogody warsztaty odbędą się albo na terenie domu gościnnego, albo na terenie znajdującego się w odległości 2 km od domu gościnnego kamiennego amfiteatru na łonie przyrody

Dzień 6. 14.09.2016 (Środa)

Poranna joga dla chętnych, śniadanie, a następnie całodzienna konna wycieczka górska (ok. 5 godzin) do szałasów pasterzy położonych w otaczających wąwóz górach Wielkiego Kaukazu. Nauczymy się wyrobu sera, masła i śmietany tradycyjnymi metodami, a po wspólnie przyrządzonej kolacji zasiądziemy do śpiewów przy ognisku. Nocleg w szałasach u pasterzy lub w namiotach, w zależności od dostępności miejsc.

Wyżywienie: śniadanie w domu gościnnym w Jokolo, pakiet lanczowy na czas wycieczki, kolacja

przygotowana wspólnie z pasterzami w szałasie w górach.

Nocleg: szałas lub namiot**

**należy zabrać karimatę oraz śpiwór (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu za dodatkową opłatą), zapewniamy namioty – organizator skoordynuje liczbę uczestników i namiotów.

Dzień 7. 15.09.2016 (Czwartek)

Poranne zajęcia jogi dla chętnych, śniadanie u pasterzy, powrót na koniach do Jokolo. Piknik po drodze. Po dotarciu do domu gościnnego czas wolny organizowany albo we własnym zakresie – spacery do sąsiednich wiosek, kąpiele w rzece Alazani, w tym możliwość odbycia specjalnych terapeutycznych kąpieli prowadzonych przez lokalną specjalistkę (za dodatkową opłatą). Kolacja w domu gościnnym w Jokolo.

Wyżywienie: śniadanie przygotowywane wspólnie z pasterzami w szałasie w górach, pakiet lanczowy, kolacja w domu gościnnym w Jokolo.

Nocleg: dom gościnny w Jokolo.

Dzień 8. 16.09.2016 (Piątek)

Poranne zajęcia jogi lub jogging nad rzeką Alazani, śniadanie, opuszczamy wąwóz Pankisi i jedziemy do Sighnaghi – miasta miłości położonego we wschodniej Kachetii. Po drodze odwiedzimy monastyr Alaverdi, Akademię w Ikalto – gdzie dowiemy się o dawnej metodzie produkcji wina w amforach qvevri, która została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Następnie zatrzymamy się na lunch w Matsoni House – kultowym miejscu dla miłośników naturalnych produktów gruzińskich (miód, ser, wino, chleb, orzechy). Po przyjeździe do Sighnaghi spotkamy się z zespołem Zedashe, gdzie w domu gościnnym Pheasant’s Tears weźmiemy udział w 2-godzinnych warsztatach tańców gruzińskich (raczuli, adżaruli) a następnie zasiądziemy za stołem do tradycyjnej kolacji – supry. Gospodarz Pheasant’s Tears opowie nam o winach regionu, szczególnie tych produkowanych w jego własnej winnicy. Dla chętnych możliwość degustacji.

Wyżywienie: śniadanie w domu gościnnym w Jokolo, kolacja w domu gościnnym w Sighnaghi.

Nocleg: dom gościnny w Sighnaghi.

Dzień 9. 17.09.2016 (Sobota)

Poranne zajęcia jogi lub jogging dla chętnych, śniadanie, spacer po Singhaghi z lokalnym przewodnikiem, powrót do Tbilisi, zakwaterowanie w hostelu, czas wolny na zakupy, wieczorna kolacja w restauracji połączona z koncertem.

Wyżywienie: śniadanie w Sighnaghi, kolacja w restauracji w Tbilisi.

Nocleg: hostel w Tbilisi.

Dzień 10. 18.09.2016 (Niedziela)

Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.


Cena: 850 USD plus koszt przelotu do Gruzji (pomagamy w zakupie najtańszych biletów!)

Zaliczka 350 USD płatna przy zgłoszeniu na warsztaty (po kursie NBP w dniu przelewu), pozostała kwota 500 USD płatna w gotówce po przylocie do Gruzji.

Wielkość grupy: 5-10 osób (minimalna wielkość grupy aby warsztaty odbyły się to 5 osób).

Cena zawiera: wszystkie noclegi wymienione w programie, wszystkie transfery wymienione w programie (jeździmy komfortowymi mini-vanami lub samochodami 4×4), posiłki zgodnie z programem oraz napoje do posiłków (kawa, herbata, woda), supra w Pheasant’s Tears w Sighnaghi, program muzyczny (warsztaty gry na bębnach obręczowych z Xenią Uranovą, warsztaty śpiewu i tańca z zespołem Zedashe w Sighnaghi, warsztaty śpiewów zikr z Kistynkami w Jokolo, pokaz gry na gruzińskim bębnie daira oraz koncert zespołu gruzińskiego Dziriani z Rachy), wszystkie wycieczki wymienione w programie (2-dniowa wycieczka górsko-konna, wycieczka kulturowa w Jokolo, wycieczka w Sighnaghi, spacery po mieście Tbilisi), opiekę polsko-, anglo- oraz rosyjskojęzycznego lidera, ubezpieczenie KL i NNW na czas pobytu w Gruzji.

Cena nie zawiera: kosztów biletów lotniczych do i z Gruzji, wyżywienia poza programem, degustacji wina oraz napojów alkoholowych, innych wydatków poza programem.

Wszyscy uczestnicy powinni stawić się najpóźniej 9 września o godz. 11:00 w Tbilisi, bez względu na lotnisko przylotu do Gruzji. Organizator wskaże najlepsze opcje transferu z innych lotnisk do Tbilisi. Transfer z innych lotnisk niż Tbilisi odbywa się bez udziału organizatora, według stawek obowiązujących u lokalnych przewoźników.

Dla zainteresowanych za dodatkową opłatą:

  • możliwość zakupu instrumentów muzycznych (daira, panduri, chonguri),
  • możliwość zakupu tradycyjnych wyrobów filcowych u kistyńskich kobiet,
  • wypożyczenie sprzętu biwakowego: karimaty, śpiwory etc.

Dodatkowe informacje i zapisy:

Maja Lindner [email protected]

Tel./ Viber: (+ 48) 793 382 875 Polska

Tel.: (+ 995) 559 997 109 Gruzja

Xenia Uranova [email protected]
www.xeniauranova.com