BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ W KOŁOBRZEGU/ 10-11 GRUDNIA 2016

takita_kolobrzeg_Xenia_uranova

BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ W KOŁOBRZEGU/ 10-11 GRUDNIA 2016
 
Po raz pierwszy w Trójmieście! Warsztaty dla początkujących.
 
DOŚWIADCZ TEGO STANU:
Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką.Wyzwól pozytywną energię I radość kreacji.
 
Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej. Dokonamy grania palcami niesłychanie różnorodnych rytmów zanurzonych w tradycjach całego świata.
 
WIDEO PREZENTACJA :
 
>>>>>> BĘBNY OBRĘCZOWE
 
Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Po przez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.
 
>>>>>> PROGRAM
Sprawdź cały opis na stronie
 
Warsztaty trwają po 5 godzin 2 dni, w tym przerwy na obiad. Warto mieć jedzonko ze sobą.
 
1 dzień (5 godzin)
 
– Wprowadzenie i integracja w kręgu
– Historia bębna obręczowego i pokaz technik
– Natura rytmu
– Synchronizacja rytmiczna w ruchu
– Przerwa na posiłek
– Techniki gry na bębnach obręczowych
– Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste)
 
2 dzień (5 godzin)
– Gimnastyka palców
– Utrwalanie technik gry
– Podstawy emisji głosu- elementy Nada Jogi
– Bębnienie z emisją głosu – medytacja rytmiczna
– Przerwa na posiłek
– Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
– Jam session
 
>>>>>> XENIA URANOVA
 
jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykładowcą, podróżniczka, animatorką kultury ,entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturę i trzyma się holistycznego sposobu bycia.
 
>>>>> SZKOŁA TAKITA (w muzycznym systemie Indii oznacza raz dwa trzy używana do określania i zapamiętywania rytmów)
 
To autorska , wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.
 
Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na festiwalach rozwojowych, szkołach waldorfskich i muzycznych, ewentach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem ).
 
>>>>>>>>Więcej o Xenii i o całym programie warsztacie, szczegóły- strona: http://xeniauranova.com
 

Koszt: sugerowana donacja.

więcej info na [email protected]

Do zobaczenia!