Bębny obręczowe i rytmika orientu – warsztaty muzyczne z Xenią Uranovą. 512.2015/Warszawa

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim zainteresowanym: tradycjami muzycznymi, kulturami świata, muzyko- terapia i uzdrawianie dzwiękiem. Zarowno jak i tym , którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, zajmują sie rozwojem osobistym.

Nauka ta jest przeznaczona absolutnie dla każdego, bez wyjątków !

WIDEO PREZENTACJA: https://www.youtube.com/watch?v=vg5uvb_Igvw

Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

>>>> PROGRAM :
-Wprowadzenie i integracja w kręgu
-Historia bębna obręczowego i pokaz technik
-Rytm i natura rytmu. Podstawowe techniki gry
-Synchronizacja ciała i umysłu. Rytm i oddech.
-Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą
śpiewu rytmicznego
-Podstawy emisji głosu. Bębnienie z emisją głosu
-Struktury rytmiczne i komponowanie ( indyjską meotda spiewu _rytmicznego) Zwroty, akcenty.
-Parzyste i nieparzyste rytmy. Tradycyjne rytmy

XENIA jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykladowcą, podróżniczka, trenerem, animatorką kultury ,entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkol y gry na bebnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturą i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

Xenia prezentuje autentycznie, alternatywne metody pracy z rytmem, improwizacją, oddechem i emisją głosu podczas gry na bębnach obręczowych, z elementami indyjskich technik muzycznych, w ramach aktywności Szkoły Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu pod nazwa TAKITA. www.xeniauranova.com

Termin: 5.12.2015, sobota godz.. 14-18.00
Miejsce: Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. ul. Żelazna 58/62, Warszawa

Opłaty: 160 zł (5godz.), przy wpłacie 100zł zł zadatku przed 28.11.2015. Po tym terminie opłata wyniesie 180zł. Z racji ograniczonej liczby miejsc, pełna rezerwacja miejsca nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty wraz z potwierdzeniem przelewu. Zapisy do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona- 10 osób .O miejscu decyduje kolejność zgłoszeń. Instrumenty są zapewnione, na miejscu.
Rejstracja mailem oraz pytania: [email protected]
Wszystkie sczegóły na stronie: www. xeniauranova.com

5.12.takita