xenia zostaje #XeniaZostaje

PETYCJA 

bit.ly/XeniaZostaje

ZRZUTKA (w niej cały opis zaistniałej sytuacji)

https://zrzutka.pl/rextgaphp

LIST OTWARTY DO MINISTRA 

http://bitly.pl/27GBb

WYWIAD W RADIO :

https://tiny.pl/w2tr7

 

Witam. Nazywam się Xenia Uranova. Po 12 latach spędzonych w Polsce, która stała się dla mnie nowym, ostatecznym domem po opuszczeniu sąsiedzkiego Kaliningradu z powodów politycznych ekonomicznych, na swoje 38 urodziny otrzymałam niespodziewany prezent: Polska wręczyła mi ostateczną decyzję o deportacji do totalitarnej Rosji.  W imieniu własnym oraz wszystkich osób solidarnych, przyjaciół, współpracowników, zaprzyjaźnione organizacje oraz znajomych  wzywamy  więc polskie władze do tego, aby wycofały się z tej haniebnej decyzji!  By nie pozwolono deportować mnie do kraju mówiącemu językiem systemowego ciemiężenia oraz wojny – językiem nieprzyswajalnym dla normalnego człowieka.

Proszę Państwo o zapoznanie się z cała sytuacją, wspieranie i udostępnienie sprawy na rzecz sprawiedliwsi jednostki, wolności, godności , bezpieczeństwa i więzi społecznych.

Cytując osoby bliskie i zaprzyjaźnione organizacje :

„Nie możemy dopuścić do wykonania tej decyzji. Xenia jest utalentowaną artystką i muzyczką, ale przede wszystkim nauczycielką i przyjaciółką, która wiele lat życia poświęciła ludziom w naszym kraju, dzieląc się tu swoją twórczością oraz współpracując z różnymi instytucjami. 

Niezależna aktywność twórcza Uranovej rozwija się w Polsce właśnie dlatego, że nie jest tolerowana przez rosyjski reżim. Polskie służby, doprowadzając do deportacji wprost w objęcia rosyjskich władz, świadczyłyby tym władzom przysługę, kosztem polskiej demokracji i niezależnej myśli, którą Xenia wzmacnia swoją obecnością.  Sprzeciwiamy się urzędniczej decyzji o wydaleniu jej z naszego kraju gdyż chcemy, by żyła bezpiecznie, zależy nam na jej spokoju i dobrostanie. By była obecna wśród Nas. Wydalanie Xenii do Rosji jest także narażaniem jej na utratę wolności, a nawet i życia, ponieważ naruszyła ona rosyjskie prawo, sprzeciwiając się wojennej napaści Rosji na Ukrainę.”

#XeniaZostaje