Jam ruchowy z oulo // LABy w ruchu/wstęp do kontakt improwizacji/ 24 kwietnia/warszawa

Zapraszamy do wspólnego jamowania w ruchu. Punktem wyjścia będzie dla nas oulo.
​ 
Oulo – to proste narzędzie do intuicyjnego i ukierunkowanego rozwoju świadomości w ciele. Jest to zszyty w okrąg pas z mocno elastycznej i wytrzymałej tkaniny, który umożliwia tworzenie rozciągliwej, reaktywnej przestrzeni wokół ciała. Pozwala na zabawę, relaksację, ruch, taniec, kontakt, medytację i improwizację. Jest idealne do samodzielnych ćwiczeń jak i do integracji w dużej grupie (do 25 osób w jednym z kręgów) lub w parach w małych Oulo. Komunikujemy się na zasadzie dawania i brania, w którym rozwijamy balans we własnym ciele. Jest to krok do kontaktu ze sobą i z innymi. Ćwiczenie z Oulo wzmacnia ciało, aktywizuje zmysły, rozwija wrażliwość, wycisza umysł, odpręża, pogłębia zaufanie, rozwija współodczuwanie, pobudza spontaniczność. Wyzwala radość bycia.

Jam – od jam session – spotkania muzyków jazzowych niegrających ze sobą na co dzień w celu wspólnych improwizacji w oparciu o ogólnie znane melodie. Jam kontakt improwizacji to spotkanie tancerzy, którzy improwizują poruszając się solo, w duecie, trio lub w grupie. To przestrzeń praktykowania ruchu, uważności, ciekawości. W trakcie jamu uczestnik/uczestniczka bierze odpowiedzialność za swój stan zdrowia, aktywność, decyzje.
Jam jako praktyka ruchowa posiada strukturę, zasady, czas i cel. Ma także potencjał tworzenia pozawerbalnych form komunikowania się. W miarę praktykowania tej formy komunikacji i ekspresji jamy stają się formą trenowania umiejętności kompozycyjnych.

Zobacz wideo​ o oulo​:
↪ https://www.youtube.com/watch?v=hOmmhcsw_iI
↪ https://www.youtube.com/watch?v=QD1EeKW4uVs

⇨ Data: 24 kwietnia
⇨ Godziny: 18.30-21.30
⇨ Wprowadzenie do jamu poprowadzi Xenia Uranova
www.xeniauranova.com | www.uranova.com
⇨ Zapisy: http://bit.do/zapisy_oulo
⇨ Wstęp: dobrowolna donacja na rozwój LUB/LABu || 7-20 zł (ile możesz)

Więcej informacji?
zadzwoń: 509 141 774
napisz: Ola Anto

_ _ _
Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”