Natura Rytmu i gra na bębnach orbęczowych obręczowych i szamańskihc. Warsztay muzyczne z Xenią Uranovą/ 1 sierpnia/ Gaj (pod Wrocławiem).

Natura Rytmu i gra na bębnach orbęczowych obręczowych i szamańskihc. Warsztay muzyczne z Xenią Uranovą/ 1 sierpnia/ Gaj (pod Wrocławiem).
Natura Rytmu i gra na bębnach obręczowych – warsztaty muzyczne z Xenią Uranovą. 4,5 godz, warsztat jest dedykowany i muzyków i osobom zupełnie zupełnie początkujących.
Spotkamy się 1 sierpnia w Osadzie Gaj, urokliwym malowniczym miejscu, położonym w dolince, pośród pagórków i lasów, w 93 km od Wrocławia.
Spotkanie to odbędą w kameralnej grupie, (ilość miejsc to maksymalnie 10- 12 osób) na  dworze przy dobrej pogodzie, lub w pięknej stodole- pracowni przy dzikich woatrach 🙂
Warsztaty będą dedykowane wszystkim, którzy interesują się różnymi tradycjami muzycznymi, kulturami świata, bębnami, muzykoterapią i animacją muzyczną. Szczególnie przyda się tym, którzy nauczają rytmiki, pracują z głosem i tańcem, czy zajmują się rozwojem osobistym i chcieliby zgłębić umiejętności muzyczne. Poznamy bębny obręczowe (jeden z najstarszych instrumentów perkusyjnych na świecie). Oprócz stylu gry pałką (na bębnie szamańskim) nauczymy się podstaw techniki gry palcami (styl arabski), która daje szersze możliwości dźwiękowe i muzyczne. Bęben obręczowy świetnie się sprawdza i w muzyce etnicznej, folkowej, do głosu i pieśni jak i w muzyce nowoczesnej.
Przekonać się o tym możesz na mojej międzynarodowej grupie „Frame Drums” na fb:
https://www.facebook.com/groups/FrameDrumsTrance
Instrument ten jest poręczny i nie za głośny, idealnie nadaje się do muzykowania w warunkach domowych oraz do gry koncertowej.
Ogólne zagadnienia warsztatu:
——————————————————
⬤ Natura rytmu.
⬤ Puls, rytm, trans.
⬤ Perkusja ciała i koordynacja.
⬤ Podstawy technik gry palcami, joga palców.
⬤ Bębny szamańskie i inne obręczowe.
⬤ Budowanie struktur rytmicznych bez nauki nut.
⬤ Zwroty, akcenty.
⬤ Parzyste i nieparzyste rytmy.
⬤ Nauka kilku tradycyjnych rytmów.
⬤ Jam session (improwizacja).
Instrumenty zapewniamy na miejscu. Jeśli jednak masz swój ulubiony bęben
szamański lub inny obręczowy – zabierz ze sobą. Również jest to świetna okazja by posłuchać różnych brzmień przed ewentualną decyzją dłuższej przygody z takiego typu bębnem .
O PROWADZĄCEJ:
Zajęcia poprowadzi Xenia Uranova – wyjątkowa artystka – muzyk, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem oraz praktyki uważności poprzez muzykę. Miłośniczka tradycyj muzycznych z różnych zakątków Świata. Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach tradycyjnych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej.
W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i częściowo za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco. Jest ona współzałożycielka trójmiejskiego zespołu EMIGRAH (muzyka etno-folk słowiańska i orientalna).
INFORMACJE ORGANIZACYJNE /ZAPISY:
Udział : 270 zł za dzień warsztatów.
Warsztat odbędzie przy minimalnej ilości 5-6 osób.
Zgłoszenie kierować na mail: takita.drums(at)gmail.com
Przy zgłoszeniu mailem otrzymacie numer konta do zaliczki.
Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i instrumentu. W razie ewentualnej rezygnacji z udziału proszę uprzedzić min.3 dni przed warsztatem.
Jest możliwa opcja noclegu ( 30 zł o osoby) na sali z własnym śpiworkiem lub 70 zł w pokoju kilkuosobowym. prosimy o info z wyprzedzeniem 🙂
MIEJCSE:
Osada Gaj na fb: https://www.facebook.com/OsadaGaj jako „Święty Gaj”.
Adres: Gaj 19 57-300
tel do kontaktu: 739206808
Do zobaczenia !